# H2B4MH1F2F0100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** H2B4MH1F2F0100
- **Manufacturer:** Unictron Technologies Corporation
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/h2b4mh1f2f0100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/h2b4mh1f2f0100#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** PCB Trace
- **Applications:** 2G, 3G, CDMA, DCS, EDGE, GPRS, GSM, HSDPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA
- **Features:** Cable - 100mm
- **Frequency (Center:** 928MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.59GHz
- **Frequency Group:** Wide Band
- **Frequency Range:** 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.49GHz ~ 2.69GHz
- **Gain:** 1.2dBi, 2.6dBi, 2.8dBi, 3dBi
- **Height (Max):** 0.006" (0.15mm)