Part Number: H200X025H2T Manufacturer: Panduit Corporation Category: Cables, Wires - Management Subcategory: Labels, Labeling Product URL: https://distyparts.com/product/h200x025h2t RFQ URL: https://distyparts.com/product/h200x025h2t#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/13/65/31/1365317-298-18390-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/65/90/1365906-298-21510-ND.jpg Summary: H200X025H2T is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Panduit Corporation and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: H200X025H2T is a labels, labeling from Panduit Corporation. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Color: Yellow For Use With: Thermal Transfer Printer Label Size: 2.00" x 0.25" (50.8mm x 6.4mm) Label Type: Heat Shrinkable Material: Polyolefin Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/panduit Category Page: https://distyparts.com/category/cables-wires-management/labels-labeling Canonical URL: https://distyparts.com/product/h200x025h2t