# H0N0F42-200-463-445N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** H0N0F42-200-463-445N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/h0n0f42-200-463-445n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/h0n0f42-200-463-445n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 100.04lbf (445.0N)
- **Features:** CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
- **Length:** 18.228" (463.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 7.874" (200.00mm)