# H0N0F42-200-447-665N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** H0N0F42-200-447-665N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/h0n0f42-200-447-665n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/h0n0f42-200-447-665n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 149.51lbf (665.0N)
- **Features:** CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
- **Length:** 17.598" (447.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 7.874" (200.00mm)