# H0N0F42-150-347-400N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** H0N0F42-150-347-400N
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/h0n0f42-150-347-400n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/h0n0f42-150-347-400n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuation Force:** 89.93lbf (400.0N)
- **Features:** CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
- **Length:** 13.661" (347.00mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 60°C
- **Stroke Length:** 5.906" (150.00mm)