# H050X165H1T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** H050X165H1T
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/h050x165h1t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/h050x165h1t#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/65/92/1365926-298-21489-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 0.50" W x 1.65" L (12.7mm x 41.9mm); Cable O.D. 0.33" ~ 1.65" (8.4mm ~ 41.9mm)