# GZC80003
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GZC80003
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gzc80003
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gzc80003#rfq
- **Adjustment Type:** Top and Bottom
- **Capacitance Range:** 8 ~ 80pF
- **Dielectric Material:** Polycarbonate (PC)
- **Features:** General Purpose
- **Height:** 0.402" (10.20mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Q @ Freq:** 200 @ 1MHz
- **Size:** 0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
- **Voltage:** 100 V