# GW PSLR32.PM-LRLS-A232-1-150-R18-MC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GW PSLR32.PM-LRLS-A232-1-150-R18-MC
- **Manufacturer:** OSRAM
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - White
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gw-pslr32-pm-lrls-a232-1-150-r18-mc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gw-pslr32-pm-lrls-a232-1-150-r18-mc#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 5700K
- **CRI (Color Rendering Index):** 70
- **Color:** White, Cool
- **Current:** 150mA
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- **Supplier Device Package:** SMD
- **Viewing Angle:** 120°
- **Voltage:** 6.3V