# GW PSLR31.PM-LSLU-A232-1-150-R18
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GW PSLR31.PM-LSLU-A232-1-150-R18
- **Manufacturer:** OSRAM
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - White
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gw-pslr31-pm-lslu-a232-1-150-r18
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gw-pslr31-pm-lslu-a232-1-150-r18#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/47/5-/32/475-3233-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 5700K
- **CRI (Color Rendering Index):** 70
- **Color:** White, Cool
- **Current:** 150mA
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- **Supplier Device Package:** SMD
- **Viewing Angle:** 120°
- **Voltage:** 6.2V