# GT30-100-100-0.23-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GT30-100-100-0.23-0
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gt30-100-100-0-23-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gt30-100-100-0-23-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Pink
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 100.00mm x 100.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0090" (0.229mm)