# GT20-150-150-0.3-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GT20-150-150-0.3-0
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gt20-150-150-0-3-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gt20-150-150-0-3-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Green
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 150.00mm x 150.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 2.1W/m-K
- **Thickness:** 0.0118" (0.300mm)