# GT15-32-25-0.23-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GT15-32-25-0.23-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gt15-32-25-0-23-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gt15-32-25-0-23-0#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Yellow
- **Outline:** 32.00mm x 25.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0090" (0.229mm)