# GT15-150-150-0.23-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GT15-150-150-0.23-0
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gt15-150-150-0-23-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gt15-150-150-0-23-0#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/78/19/8678197-1168-1942-ND.jpg
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Yellow
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 150.00mm x 150.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0090" (0.229mm)