# GT1250-240
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GT1250-240
- **Manufacturer:** Ondrives.US Corp
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gt1250-240
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gt1250-240#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 0.125" Dia x 24.000" L (3.17mm x 609.60mm)