# GT10D-105-27-0.25-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GT10D-105-27-0.25-1A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gt10d-105-27-0-25-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gt10d-105-27-0-25-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Pink
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 105.00mm x 27.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0098" (0.250mm)