# GT10D-100-100-0.25-2A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GT10D-100-100-0.25-2A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gt10d-100-100-0-25-2a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gt10d-100-100-0-25-2a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Pink
- **Material:** Silicone
- **Outline:** 100.00mm x 100.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0098" (0.250mm)