Part Number: GSXD100A004S1-D3 Manufacturer: SemiQ Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Diodes - Rectifiers - Arrays Product URL: https://distyparts.com/product/gsxd100a004s1-d3 RFQ URL: https://distyparts.com/product/gsxd100a004s1-d3#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/81/21/49/8121496-1560-1090-5-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/81/03/19/8103197-1560-1149-5-ND.jpg Summary: GSXD100A004S1-D3 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by SemiQ and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GSXD100A004S1-D3 is a diodes - rectifiers - arrays from SemiQ. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 1 mA @ 45 V Diode Configuration: 2 Independent Mounting Type: Chassis Mount Operating Temperature: -40°C ~ 150°C Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Supplier Device Package: SOT-227 Technology: Schottky Voltage: 700 mV @ 100 A Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/semiq Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/diodes-rectifiers-arrays Canonical URL: https://distyparts.com/product/gsxd100a004s1-d3