# GSR6250-100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GSR6250-100
- **Manufacturer:** Ondrives.US Corp
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gsr6250-100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gsr6250-100#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 0.625" (15.87mm) Outer Diameter x 10.000" (254.00mm) Length