# GSID150A120S6A4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GSID150A120S6A4
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gsid150a120s6a4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gsid150a120s6a4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Configuration:** Single
- **Current:** 275 A
- **Input:** Standard
- **Input Capacitance (Cies) @ Vce:** 20.2 nF @ 25 V
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **NTC Thermistor:** Yes
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 150°C
- **Power:** 1035 W
- **Supplier Device Package:** Module
- **Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:** 1.9V @ 15V, 150A
- **Voltage:** 1200 V