# GSID150A120S5C1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GSID150A120S5C1
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gsid150a120s5c1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gsid150a120s5c1#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/78/74/8478749-1560-1229-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Configuration:** Three Phase Inverter
- **Current:** 285 A
- **Input:** Standard
- **Input Capacitance (Cies) @ Vce:** 21.2 nF @ 25 V
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **NTC Thermistor:** Yes
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 150°C (TJ)
- **Power:** 1087 W
- **Supplier Device Package:** Module
- **Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:** 2.1V @ 15V, 150A
- **Voltage:** 1200 V