# GSID100A120T2P2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GSID100A120T2P2
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gsid100a120t2p2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gsid100a120t2p2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Configuration:** Three Phase Inverter
- **Current:** 200 A
- **Input:** Three Phase Bridge Rectifier
- **Input Capacitance (Cies) @ Vce:** 13.7 nF @ 25 V
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **NTC Thermistor:** Yes
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 150°C
- **Power:** 710 W
- **Supplier Device Package:** Module
- **Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:** 2.1V @ 15V, 100A
- **Voltage:** 1200 V