Part Number: GSID100A120S5C1 Manufacturer: SemiQ Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Transistors - IGBTs - Modules Product URL: https://distyparts.com/product/gsid100a120s5c1 RFQ URL: https://distyparts.com/product/gsid100a120s5c1#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/78/74/8478749-1560-1229-ND.jpg Summary: GSID100A120S5C1 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by SemiQ and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GSID100A120S5C1 is a transistors - igbts - modules from SemiQ. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Configuration: Three Phase Inverter Current: 170 A Input: Standard Input Capacitance (Cies) @ Vce: 13.7 nF @ 25 V Mounting Type: Chassis Mount NTC Thermistor: Yes Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ) Power: 650 W Supplier Device Package: Module Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 100A Voltage: 1200 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/semiq Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/transistors-igbts-modules Canonical URL: https://distyparts.com/product/gsid100a120s5c1