Part Number: GSA100AA60 Manufacturer: SanRex Corporation Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Transistors - IGBTs - Modules Product URL: https://distyparts.com/product/gsa100aa60 RFQ URL: https://distyparts.com/product/gsa100aa60#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/84/77/61/8477610-4076-GSA100AA60-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/77/61/8477610-4076-GSA100AA60-ND.jpg Summary: GSA100AA60 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by SanRex Corporation and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GSA100AA60 is a transistors - igbts - modules from SanRex Corporation. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Configuration: Single Current: 100 A Input: DC Input Capacitance (Cies) @ Vce: 6690 pF @ 10 V Mounting Type: Chassis Mount NTC Thermistor: No Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ) Power: 500 W Supplier Device Package: SOT-227 Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.5V @ 15V, 100A Voltage: 600 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/sanrex-corporation Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/transistors-igbts-modules Canonical URL: https://distyparts.com/product/gsa100aa60