# GS84036CGT-250I
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GS84036CGT-250I
- **Manufacturer:** GSI Technology Inc.
- **Category:** Memory
- **Subcategory:** Memory
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gs84036cgt-250i
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gs84036cgt-250i#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Clock Frequency:** 250 MHz
- **Memory Format:** SRAM
- **Memory Interface:** Parallel
- **Memory Organization:** 128K x 36
- **Memory Size:** 4Mbit
- **Memory Type:** Volatile
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 100°C (TJ)
- **Supplier Device Package:** 100-TQFP (20x14)
- **Technology:** SRAM - Synchronous, Standard
- **Voltage:** 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V