# GS1875-70
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GS1875-70
- **Manufacturer:** Ondrives.US Corp
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gs1875-70
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gs1875-70#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 0.187" Dia x 7.000" L (4.74mm x 177.80mm)