# GRT32EC81A476KE13K
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRT32EC81A476KE13K
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/grt32ec81a476ke13k
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/grt32ec81a476ke13k#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Automotive
- **Capacitance:** 47 碌F
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 105°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Temperature Coefficient:** X6S
- **Thickness (Max):** 0.106" (2.70mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 10V