# GRS2050031A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRS2050031A
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/grs2050031a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/grs2050031a#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/00/11/1300115-RPC6134-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Grommet, Sleeved
- **Color:** Black
- **Diameter:** 0.381" (9.68mm)
- **For Use With:** Cable, Wires
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Panel Cutout Dimensions:** Circular - 0.500" (12.70mm)
- **Panel Thickness:** 0.031" (0.79mm)