# GRP653929-3.85V-665MAH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRP653929-3.85V-665MAH
- **Manufacturer:** Grepow Inc.
- **Category:** Battery Products
- **Subcategory:** Batteries Rechargeable (Secondary)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/grp653929-3-85v-665mah
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/grp653929-3-85v-665mah#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Battery Chemistry:** Lithium Polymer
- **Capacity:** 665mAh
- **Size:** 1.15" L x 1.54" W x 0.26" H (29.1mm x 39.0mm x 6.5mm)
- **Voltage:** 3.85 V