# GRP652348-3.8V-850MAH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRP652348-3.8V-850MAH
- **Manufacturer:** Grepow Inc.
- **Category:** Battery Products
- **Subcategory:** Batteries Rechargeable (Secondary)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/grp652348-3-8v-850mah
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/grp652348-3-8v-850mah#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Battery Chemistry:** Lithium Polymer
- **Capacity:** 850mAh
- **Size:** 1.89" L x 0.90" W x 0.25" H (48.0mm x 22.9mm x 6.5mm)
- **Voltage:** 3.8 V