# GRP392231-3.7V-190MAH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRP392231-3.7V-190MAH
- **Manufacturer:** Grepow Inc.
- **Category:** Battery Products
- **Subcategory:** Batteries Rechargeable (Secondary)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/grp392231-3-7v-190mah
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/grp392231-3-7v-190mah#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Battery Chemistry:** Lithium Polymer
- **Capacity:** 190mAh
- **Size:** 1.21" L x 0.87" W x 0.15" H (30.8mm x 22.1mm x 3.9mm)
- **Voltage:** 3.7 V