Part Number: GRP084949-3.7V-135MAH Manufacturer: Grepow Inc. Category: Battery Products Subcategory: Batteries Rechargeable (Secondary) Product URL: https://distyparts.com/product/grp084949-3-7v-135mah RFQ URL: https://distyparts.com/product/grp084949-3-7v-135mah#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/28/65/75/286575-3254-GRP084949-3.7V-135MAH-ND.jpg Summary: GRP084949-3.7V-135MAH is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Grepow Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GRP084949-3.7V-135MAH is a batteries rechargeable (secondary) from Grepow Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Battery Chemistry: Lithium Polymer Capacity: 135mAh Size: 1.93" L x 1.93" W x 0.03" H (49.0mm x 49.0mm x 0.8mm) Voltage: 3.7 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/grepow-inc Category Page: https://distyparts.com/category/battery-products/batteries-rechargeable-secondary Canonical URL: https://distyparts.com/product/grp084949-3-7v-135mah