# GRP084949-3.7V-135MAH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRP084949-3.7V-135MAH
- **Manufacturer:** Grepow Inc.
- **Category:** Battery Products
- **Subcategory:** Batteries Rechargeable (Secondary)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/grp084949-3-7v-135mah
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/grp084949-3-7v-135mah#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Battery Chemistry:** Lithium Polymer
- **Capacity:** 135mAh
- **Size:** 1.93" L x 1.93" W x 0.03" H (49.0mm x 49.0mm x 0.8mm)
- **Voltage:** 3.7 V