# GRO175121A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRO175121A
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gro175121a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gro175121a#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/99/93/1299937-RPC4104-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Grommet
- **Color:** Black
- **Diameter:** 1.500" (38.10mm)
- **Features:** Weather Resistant
- **For Use With:** Cable, Wires
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Panel Cutout Dimensions:** Circular - 1.750" (44.45mm)
- **Panel Thickness:** 0.125" (3.18mm)