# GRM32ER60J227ME05L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRM32ER60J227ME05L
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/grm32er60j227me05l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/grm32er60j227me05l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 220 碌F
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 85°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Temperature Coefficient:** X5R
- **Thickness (Max):** 0.106" (2.70mm)
- **Tolerance:** 卤20%
- **Voltage:** 6.3V