Part Number: GRM2195C2A102FA01J Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd. Category: Capacitors Subcategory: Ceramic Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/grm2195c2a102fa01j RFQ URL: https://distyparts.com/product/grm2195c2a102fa01j#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/0-/GR/490-GRM21BC81C226ME44KDKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/GR/490-GRM21BZ71A226ME15LDKR-ND.jpg Summary: GRM2195C2A102FA01J is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Murata Manufacturing Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GRM2195C2A102FA01J is a ceramic capacitors from Murata Manufacturing Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: General Purpose Capacitance: 1000 pF Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Size: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: C0G, NP0 Thickness (Max): 0.037" (0.95mm) Tolerance: 卤1% Voltage: 100V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/murata-manufacturing-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/capacitors/ceramic-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/grm2195c2a102fa01j