Part Number: GRM1555C1H4R0BA01D Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd. Category: Capacitors Subcategory: Ceramic Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/grm1555c1h4r0ba01d RFQ URL: https://distyparts.com/product/grm1555c1h4r0ba01d#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/95/67/1495677-GRM1555C1H4R0BA01J-ND.pdf Summary: GRM1555C1H4R0BA01D is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Murata Manufacturing Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GRM1555C1H4R0BA01D is a ceramic capacitors from Murata Manufacturing Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: General Purpose Capacitance: 4 pF Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Size: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Temperature Coefficient: C0G, NP0 Thickness (Max): 0.022" (0.55mm) Tolerance: 卤0.1pF Voltage: 50V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/murata-manufacturing-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/capacitors/ceramic-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/grm1555c1h4r0ba01d