# GRJ188R71H222KE11D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GRJ188R71H222KE11D
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/grj188r71h222ke11d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/grj188r71h222ke11d#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/17/490-17738-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Boardflex Sensitive
- **Capacitance:** 2200 pF
- **Features:** Soft Termination
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.035" (0.90mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 50V