# GR443QR73D102KW01L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GR443QR73D102KW01L
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gr443qr73d102kw01l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gr443qr73d102kw01l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 1000 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Thickness (Max):** 0.059" (1.50mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 2000V (2kV)