Part Number: GPS1575SP26-004 Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/gps1575sp26-004 RFQ URL: https://distyparts.com/product/gps1575sp26-004#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/51/00/14510018-994-1158-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/51/00/14510018-994-1158-ND.jpg Summary: GPS1575SP26-004 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GPS1575SP26-004 is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Module Applications: GPS Features: Cable - 2.032m Frequency (Center: 1.575GHz Frequency Group: UHF (1GHz ~ 2GHz) Frequency Range: 1.574GHz ~ 1.576GHz Gain: 28dBi Height (Max): 0.670" (17.02mm) Ingress Protection: IP67 Mounting Type: Panel Mount Number of Bands: 1 RF Family: Navigation Termination: MMCX Male VSWR: 2 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/gps1575sp26-004