# GPS1575SP-203SMAM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GPS1575SP-203SMAM
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gps1575sp-203smam
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gps1575sp-203smam#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Module
- **Applications:** GPS
- **Frequency (Center:** 1.575GHz
- **Frequency Group:** UHF (1GHz ~ 2GHz)