# GPEMI1.0-0.060-01-0816
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GPEMI1.0-0.060-01-0816
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gpemi1-0-0-060-01-0816
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gpemi1-0-0-060-01-0816#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/77/71/8677717-BER354-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - One Side
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Black
- **Outline:** 406.40mm x 203.20mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0600" (1.524mm)