# GPA2000-0.010-02-0816
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GPA2000-0.010-02-0816
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gpa2000-0-010-02-0816
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gpa2000-0-010-02-0816#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 406.40mm x 203.20mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.0W/m-K
- **Thermal Resistivity:** 0.20°C/W
- **Thickness:** 0.0100" (0.254mm)