# GP3004SF-0.023-01-0918
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GP3004SF-0.023-01-0918
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gp3004sf-0-023-01-0918
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gp3004sf-0-023-01-0918#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Gray
- **Material:** Non-Silicone
- **Outline:** 457.20mm x 228.60mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 3.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0230" (0.584mm)