# GP3000S30-0.08-02-0816-NA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GP3000S30-0.08-02-0816-NA
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gp3000s30-0-08-02-0816-na
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gp3000s30-0-08-02-0816-na#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Blue
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 406.40mm x 203.20mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 3.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0800" (2.032mm)