# GP2000-D13.5-L25-0.3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GP2000-D13.5-L25-0.3
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gp2000-d13-5-l25-0-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gp2000-d13-5-l25-0-3#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/79/82/8679829-1168-1961-ND.jpg
- **Material:** Silicone Rubber
- **Outline:** 25.00mm x 13.50mm
- **Shape:** Round
- **Thermal Conductivity:** 1.3W/m-K
- **Thickness:** 0.0118" (0.300mm)