# GMC31CG3R3C200NT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GMC31CG3R3C200NT
- **Manufacturer:** Cal-Chip Electronics
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gmc31cg3r3c200nt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gmc31cg3r3c200nt#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 3.3 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.039" (1.00mm)
- **Tolerance:** 卤0.25pF
- **Voltage:** 200V