Part Number: GMC21X5R336M6R3NT Manufacturer: Cal-Chip Electronics Category: Capacitors Subcategory: Ceramic Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/gmc21x5r336m6r3nt RFQ URL: https://distyparts.com/product/gmc21x5r336m6r3nt#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/47/13/-G/4713-GMC04X5R104K16NTDKR-ND.jpg Summary: GMC21X5R336M6R3NT is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Cal-Chip Electronics and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: GMC21X5R336M6R3NT is a ceramic capacitors from Cal-Chip Electronics. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: General Purpose Capacitance: 33 碌F Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Size: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: X5R Thickness (Max): 0.057" (1.45mm) Tolerance: 卤20% Voltage: 6.3V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/cal-chip-electronics Category Page: https://distyparts.com/category/capacitors/ceramic-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/gmc21x5r336m6r3nt