# GLPSF-UH350-6X1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GLPSF-UH350-6X1
- **Manufacturer:** PCTEL, Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/glpsf-uh350-6x1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/glpsf-uh350-6x1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Module
- **Applications:** 2G, 3G, 5G, Bluetooth, Cellular, ISM, LoRa, LPWAN, LMR/TETRA/P25, LTE, Wi-Fi
- **Features:** Cable - 304.8mm, LNA
- **Frequency (Center:** 377.5MHz, 657.5MHz, 750MHz, 767.5MHz, 892MHz, 1.5835GHz, 1.955MHz, 2.0025GHz, 2.45GHz, 2.495GHz, 3.6GHz, 5.4GHz, 5.55GHz
- **Frequency Group:** Wide Band
- **Frequency Range:** 350MHz ~ 405MHz, 617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 802MHz, 733MHz ~ 802MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.559GHz ~ 1.608GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 1.805GHz ~ 2.2GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz, 3.4GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz, 5.15GHz ~ 5.95GHz
- **Ingress Protection:** IP67
- **Mounting Type:** Stud
- **Number of Bands:** 13
- **Power:** 50 W