# GI-1383-W215-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GI-1383-W215-12
- **Manufacturer:** Green Ignite Inc
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LEDs - Lamp Replacements
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gi-1383-w215-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gi-1383-w215-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose Lighting
- **Base Type:** Bayonet (BA15S)
- **Can Replace Lamps:** Miniature LED Lamps
- **Color:** White, Warm
- **Configuration:** Single
- **Size:** 1.470" Dia x 2.380" H (37.34mm x 60.45mm)
- **Voltage:** 12V AC/DC