# GF CSSRML.24-TNUL-1-1-350-R33
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** GF CSSRML.24-TNUL-1-1-350-R33
- **Manufacturer:** OSRAM
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - Color
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/gf-cssrml-24-tnul-1-1-350-r33
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/gf-cssrml-24-tnul-1-1-350-r33#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Far Red
- **Current:** 350mA
- **Height:** 0.090" (2.29mm)
- **Luminous Flux @ Current:** 473mW (380mW ~ 565mW)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- **Supplier Device Package:** SMD
- **Temperature:** 25°C
- **Viewing Angle:** 120°
- **Voltage:** 1.95V